3 pravidla jak se stát labužníkem

Ochutnávejte ždy a všude a stenete se labužníkem
Zdroj: Thinkstockphotos Ochutnávejte ždy a všude a stenete se labužníkem

Odhlate spolu s námi zásady světa labužníků.

Existují dva typy labužníků. Tím prvním je labužník, který si najde na každém jídle něco dobrého, takže mu chutná naprosto všechno. Druhý typ už to má o něco složitější a jeho jažýček je o něco vybíravější. Navíc je s ním těžké mluvit o jídle, protože používá cizokrajné názvy, které znějí spíše jako zaklínadla. Pokud si chcete s labužníky porozumět, narazili jste na ten pravý článek.

 

PRAVIDLO ČÍSLO 1

 

Ochutnávejte všechno, co se před vámi ocitne na talíři. I když to budou šváby, housenky a červi. Zkrátka to vyzkoušejte. Většina lidí, kteří překonali odpor a okusili to, si většinou nestěžují. Začít můžete třeba "jen" preženými kabylkami, prý chutnají jako chipsy. Věříte tomu?

 

 

PRAVIDLO ČÍSLO DVĚ

 

Čtěte romány o vaření. Nikoliv srojové popisy postupů receptů. Psaní o jídle servíroavané těmi nejpestřejšími slovy vám dopůmže k pochycení kcuahřské, potažmo labužnické hantýrky. Díky přečteným knihám se o jídle později dokážete vyjadřovat jako básníci, protože vaření je umění.

 

PRAVIDLO ČÍSLO 3

 

Když se vydáte na dovolenou do exotických vzdálených zemí, nespoléhejte pouze na evropskou kuchyni servírovanou v hotelu a vyzoušejte i něco místního.

Pokud moc necestujete, vydejte se alespoň na cestu po vašem městě a postupně ochutnejte všechny speciality cizokrajných bister, často to jsou pochoutky.


LABUŽNICKÉ DOBROTY:

BRAMBOROVÉ PLACKY PO ŠVÝCARSKU

OŘECHOVÉ BANÁNKY S ČOKOLÁDOU

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář