Cibulový sirup: Lék na chřipku i angínu

Sirup z cibulí léčí rychle
Zdroj: Thinkstockphotos Sirup z cibulí léčí rychle

Máme pro vás nejlepší recept na cibulový lék, který děti tolik nenávidí, ale matky ho zbožňují, protože je přírodní, zdraví a léčí rychle!

Cibulový sirup není zrovna delikatesa, ale na druhou stranu, neskládá se z ničeho nezdravého ani nedobrého. Dokáže vyléčit kašel, pomáhá při bolestech v krku a jiných obtížích. Dávat ho můžete dětem od šesti měsíců, horní věková hranice není nijak omezena.

 

 

Babské rady

 

Aby cibulový lék zabral, musí se brát pětkrát denně alespoň týden. Pokud vás ale sužují nepříjemné bolesti v krku a velký kašel, nebojte si dát sirup po každém jídle. Není v něm žádná chemie, a tak se vašemu organismu nemůže nic stát. Neříkejte dětem jak se sirup jmenuje, cibule v názvu by se jim nemusela zamlouvat. Uvidíte, že jim sirup zachutná, protože je sladký a nechutná po chemii.

 

 

Recept na cibulový sirup

 

Cibuli nakrájejte na dva centimetry široká kolečka. Část z nich dejte do vyšší sklenice či misky a posypejte ji cukrem. Tento postup prokládání cibule cukrem opakujte, dokud sklenici nebo misku zcela nenaplníte. Nádobu uzavřete a dejte ji do chladu a do tmy odpočívat. Bude potřeba vyčkat alespoň 24 hodin, aby cibule pustila šťávu. Šťávu při nemoci dávkujte po lžících - dospělí tři, děti jednu až dvě lžíce po jídle.


MÁTE UŽ CIBULE DOST? DEJTE SI TŘEBA:

Okoun na italský způsob

Špenátový salát s hovězími špalíčky

Kozí sýr podle šéfkuchaře

 

Sirupu si udělejte tolik, abyste ji mohli konzumovat jeden až dva týdny, minimálně pět vrchovatých lžic denně.

 

 

Pro otrlé

 

Mnohem zdravější a účinnější, je samozřejmě požívat cibuli celou. Nebojsové si dají kroužky syrové cibule na lžíci, posypou jí cukrem a vyčkají několik minut. Pak tu dobrotu sní a brzy se těší dobrému zdraví.

 

A do třetice máme pro vás ještě jeden recept na zdravou kašičku proti nemocem. Sestává se z medu, cibule a česneku. Česnek a cibuli nasekejte najemno, zalijte ve vysoké sklenici, nejlépe zavařovací, medem a nechte odstát alespoň 24 hodin. Opět podávejte po lžičkách. Nejedná se zrovna o nejvoňavější léčbu, ale zabírá stoprocentně.
 

A jaké zkušenosti máte s tímto lékem domácí výroby vy? Zabírá? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář
kacenka1315 2.10. 07:18
0
Já osobně kdykoliv když mám kašel nebo jsem já či moje dedi nemocní nikdy u nás nechybí cibuláček a ještě jsem si do něj přidala česnek a citrón, sice je to trošku pálivější ale máme ho rádi, samozřejmě děti bez česneku