Čtenáři vaří: Recepty pro chlapy podle Karla Málka

Pečená klobása
Zdroj: Thinkstockphotos Pečená klobása

Tři recepty, které jsou pro mužské vaření zásadní!

Někteří muži netouží po rizotu s hříbky na lanýžovém másle, po pošírovaných pstruzích nebo křepeličkách s tajemnou nádivkou. Někteří muži chtějí něco prostého, chlapského a nejlépe jednoduchého, aby si to zvládli připravit sami. A právě s takovými recepty přišel Karel Málek a zaslal nám je do redakce. Nejedná se o žádnou „vyšší dívčí“ ale o návod na přípravu tří pokrmů pro absolutní začátečníky.

 

 

Tlačenka je klasika

 

Mnoho mužů má při konzumaci tlačenky před děvčaty nebo ženami provinilý pocit, a tak si na nich pochutnávají, když jsou bez žen. Koupit tlačenku v obchodě není žádná věda, ale doporučujeme, vydávat se pro ně spíše k řezníkovi, který měl na svých pultech mít masa nejvyšší jakosti. Na přípravu domácí tlačenky potřebujete tlačenku, pepř, sůl a ocet. Jak jednoduché. A nejlepší je samozřejmě s krajícem čerstvého chleba.

 

TŘI ZÁSADNÍ MUŽSKÉ RECEPTY:

Doma pečená klobása

Špekáčky pro muže

Příprava tlačenky

 

Když dojdou utopenci

 

Vytáhnete-li ze zavařovací sklenice posledního utopence, nemusíte zoufat. Karel Málek pro vás má návod na jejich instantní a méně odleženou verzi. Zkrátka buřt, lépe poctivý špekáček nakrájejte na kolečka, polijte trochou octa, popepřete a osolte. Rozdíl skoro nepoznáte. Karel ale zdůrazňuje, že nesmíte zapomínat na čerstvý chleba nebo jiné pečivo. Kyselý ocet by vám nemusel dělat dobře na žaludek.


 

Na konec to nejlepší

 

Nemusíte si klobásu dopřávat pouze na fotbalových a hokejových stadiónech. Stejně dobrou, možná i lepší, si můžete připravit sami doma. Karel Málek radí: „Všechno to spočívá v důkladném a promyšleném nařezání uzeniny, které je docela věda. Ostrou čepelí musíte opatrně prořezávat klobásu způsobem „na ježka“, ale zářezy nesmí být moc hluboké.“
Nezalekněte se toho úkolu, jednou nebo dvakrát to zkusíte a budou z vás profíci.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář