Čtenářky vaří: Livie mísí českou klasiku a moderní postupy

Pečená stehýnka na tymiánu
Zdroj: Thinkstockphotos Pečená stehýnka na tymiánu

Livie Boháčová přidala na Pokličku několik skvělých receptů, které jistě stojí za povšimnutí.

Tradiční české recepty pod rukama a vařečkou mladé Livie Boháčové znovu ožily. Livie nezapře lásku k drůbežímu masu, ale nebojí se ani vepřového a hovězího masa, které jako součást spousty pokrmů tvoří základy české tradiční kuchyně.

 

Drůbež v podání Livie

 

Livie podle svých slov razí heslo, že se kuřecí nebo krůtí maso nemusí nakládat do tun kořenících směsí, že je lepší si pořídit maso kvalitní, třeba z bio obchodu nebo od prověřených farmářů a dát vyniknout jeho chuti za pomoci jedné bylinky nebo trefně vybrané omáčky.

 

Krůtí řízek s brusinkovou omáčkou hotový za pár minut

Pečená stehýnka provoněná tymiánem

 

 

Renesance čočky

 

Mezi jejími recepty nechybí ani její oblíbená luštěnina – čočka. Ta nám byla bohužel zošklivena v jídelnách, kde nám ji podávali ve formě hnědé nebo zelené hmoty s tuhým vejcem a párkem. Ale čočka se dá připravit i chutně a svěže, stačí nakrájet třeba jen trochu čerstvé petržele. Lehkou a zdravou přílohu k masu máte v tu ránu vymyšlenou.

 

Zapečené kotlety na čočce a jarní mrkvičce

 

 

Nic pro dietology

 

Livie z kuchařky své prababičky vyštrachala prapůvodní recept na plněné papriky mletým masem. Možná budete zaražení jeho jednoduchostí nebo vám bude připadat, že v něm něco chybí, ale pokud tento recept vyzkoušíte, sami uvidíte, že je to dokonalost sama, jak slečna Boháčová tvrdí.


Pečený bůček na kořenové zelenině

Staročeské plněné papriky

 

Dále nám předvedla recept na pečený bůček s kořenovou zeleninou. Jestli jste to ještě nevyzkoušeli, je na čase. Livie na závěr radí: "Používat v kuchyni vše čerstvé se vyplatí. Platí to hlavně o zelenině a bylinkách. Má to hned dva klady. Ušetříte peníze, protože mražená zelenina stojí mnohonásobně více peněz a zažijete chuťový festival"!

 

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář