Domácí vývar stojí za to!

Vařit vývar může být zábava
Zdroj: Thinkstockphotos Vařit vývar může být zábava

Vývar si zaslouží v české kuchyni zvláštní pozornost, protože je základem mnoha omáček, ale i různých polévek.

Kdo někdy dělal doma poctivý vývar, ví, že to není nic složitého, ale je to poněkud časově náročné. Vezmeme-li v potaz, že nejlepší francouzští šéfkuchaři nechávají poctivý vývar táhnout až 24 hodin, je nám hned jasné, že tolik času nemáme. Stačí, když vývar necháte táhnout dvanáct hodin. I během této doby se stihnout vyvařit všechny potřebné chutě a vůně, které se vzájemně prostoupí a vytvoří v hrnci dokonalou harmonii.

 

Jak vývar zmrazit

 

Na zamrazování vývarů a jiných tekutin se prodávají v drogeriích nebo domácích potřebách speciální velké a pevné sáčky. Nezapomeňte je ale před vložením do mrazáku popsat. Vyhraďte v mrazáku vývarům v pytlíku místo tak, aby se pytlík neprotrhl třeba o ostrou hranu krabice s pizzou. Vývar též můžete dát do plastové uzavíratelné krabičky. V sáčku vydrží tři měsíce, v krabičce měsíc a půl.

 

 

CHCETE-LI VĚDĚT VÍCE O TOM, JAK NA SPRÁVNÝ VÝVAR ČTĚTE:

Vývar je základ a ničím jej nanahradíš

Drůbeží vývar s noky

Hovězí vývar


Bujón versus vývar

 

Nemůžeme, napsat, že všechny bujóny jsou špatné, ale s vývarem se nedají srovnat  a vždy je po jednom ochutnání v jídle poznáte. Pokud vás nedostatek času přeci jen donutí po nějakém tom bujónu sáhnout, měli byste mít doma kvalitní výrobek. Skvělé bujóny produkují některé bio obchody, ale i v běžných samoobsluhách narazíte na slušné kousky. Jen to chce číst informace o složení na zadních stranách a informovat se, co zastupují jednotlivá éčka.

 

Co máte raději vy, vývar nebo bujón z kostky?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář