Holdujete vegetariánské kuchyni? Víme, kde si pochutnáte!

detoxikace 4
Zdroj: Thinkstockphotos detoxikace 4

Předvelikonoční půst je v plném proudu. Rezervační systém Restu.cz radí, kde si můžete pochutnat střídmě i zdravě.

Čtyřicetidenní předvelikonoční půst, který následuje každoročně po oblíbeném masopustním hodování, je ve své druhé polovině. Český národ sice nepatří k nejpobožnějším, ale postní doba se netýká jen věřících. Tělo každého člověka si po vánočním a masopustním hodování žádá pro změnu střídmější období. Ani to ale nemusí být nutně pro naše chuťové pohárky nepříjemné a nudné. Ať už dodržujete striktně půst, nebo jen chcete přivítat jaro v dobré formě, největší český rezervační systém do restaurací, Restu.cz, Vám přináší v podobě přehledu restaurací se zaměřením na vegetariánství či veganství tipy, kde se najíst střídmě, zdravě i chutně.

 

Maitrea
Praha 1, Týnská ulička 1064/6
Rezervace místa a více informací: www.restu.cz/maitrea

 

 

Restaurace Maitrea nabízí řadu opravdových vegetariánských lahůdek a specialit, ale i netradičních nápojů. Restaurace je vytvořena ve stylu Feng-Shui a má celkovou kapacitu 90 míst. Vychutnejte si toto inspirativní klidné místo nedaleko Staroměstského náměstí.

 

 

loVeg
Praha 1, Nerudova 36
Rezervace místa a více informací: www.restu.cz/loveg

 

 

loVeg je veganská restaurace na pražských Hradčanech, jejíž kuchyně je založena pouze na rostlinných produktech a menu je ovlivněno veganskými recepty z celého světa. Nabízí tak etickou variantu jídel mnoha chutí, která jasně dokazují, že veganská strava je pestrá, lehká a zdravá. To vše v unikátním prostředí původně středověkých prostor doplněných dekoracemi z exotického Bali.


Lehká hlava
Praha 1, Boršov 280/2
Rezervace místa a více informací: www.restu.cz/lehka-hlava-restaurant-borsov

 

 

Nekuřácká a vegetariánská restaurace Lehká hlava nabízí originální jídla s fantazií a lahodnou chutí netradičních kombinací, čerstvě lisované ovocné šťávy, jídla pro děti a mnoho dalších specialit. Vše se připravuje v otevřené kuchyni. Ve stejném duchu souladu, svěžesti a harmonie je fantazijní design interiéru. V Lehké hlavě zkrátka hodíte starosti za hlavu.Secret of Raw
Praha 3, Seifertova 13
Rezervace místa a více informací: www.restu.cz/secret-of-raw

 

 

Secret of Raw je příjemná vitariánská restaurace na Žižkově. Přináší životní filozofii zdravého stravování, všechny pokrmy tu připravují mixováním, klíčením a vysoušením při teplotě do 42° C. Výsledkem jsou jídla plná vitamínů a enzymů. Navíc chutnají výborně! Zdejší kuchyni si pochvalovali i zpěvák Karel Gott a herec Jaroslav Dušek.


Góvinda
Praha 8, Na hrázi 216/5
Rezervace místa a více informací: www.restu.cz/vegetarianska-restaurace-govinda-palmovka

 


Vegetariánská restaurace Góvinda patří mezi první vegetariánské restaurace v Praze, která je proslulá chutnými a výživnými vegetariánskými pokrmy za příznivou cenu (po zaplacení jednotné ceny je možnost přídavku zdarma). Menu obsahuje zeleninové či luštěninové polévky, rýži, sladké či slané přílohy, saláty a nápoje.

 

 

Máte i vy tip na dobrou vegetariánskou restauraci, klidně i mimo hlavní město? Podělte se o svůj tip v komentáři pod článkem.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář