Jak na domácí šlehačku: Snadno a levně

Erotické hrátky nebo gurmánské zážitky? to vše šlehačka nabízí!
Zdroj: Thinkstockphotos Erotické hrátky nebo gurmánské zážitky? to vše šlehačka nabízí!

Bez domácí šlehačky se neobejde klasická vídeňská káva ani ovocný dortík. Poradíme vám, jak si vyrobit šlehačku domácí, protože její chuť je nenahraditelná!

V obchodě si sice můžete koupit šlehačku hotovou, ale ty zdaleka nejsou tak chutné, jako ty doma připravené. Těžkého na tom není nic, jen musíte být trpěliví a odhodlaně šlehat, v případě, že nemáte šlehač elektrický. Kromě hotové šlehačky si také můžete koupit šlehačku v tekuté formě, do které stačí přidat cukr a potom ji vyšlehat. Ale my vás naučíme, jak ji jednoduše udělat z domácích surovin.

 

 

Budete potřebovat: 10 gramů másla, půl litru mléka, 20 gramů tuhého rostlinného tuku a dva žloutky. Dejte si pozor, jestli jsou vejce moc malá, použijte žloutky tři. Pro lepší chuť přidejte i vanilkový cukr.

 

SLADKÉ ŠTRÚDLY, KTERÉ SI ŠLEHAČKU ZASLOUŽÍ:

Slavnostní štrúdl

Plzeňský štrúdl

Tažený štrúdl s hruškami

 

 Všechny suroviny dejte do hrnce a nechte je v másle rozpustit. Vašim cílem není směs uvařit, proto jakmile suroviny v hrnci začnou plavat na másle, odstavte hrnec z plamene a studené místo. Počkejte až vše úplně vychladne. Pokud začnete šlehat ještě za tepla, šlehačku se vám nepodaří vyšlehat.
Až směs ušleháte, uložte ji na několik hodin do lednice. Před servírováním ji pouze znovu jemně našlehejte, aby byla krásně nadýchaná.


Šlehačku si samozřejmě můžete vylepšit tím, na co máte chuť. Přelít ji karamelem nebo čerstvým tekutým medem. Do základu můžete vedle vanilkového cukru přidat také cukr skořicový nebo citrónovou kůru či kakao!

 

 

Nepovedlo se?


Ne vině je možná příliš teplé načiní a mísa. Čím studenější šlehací metly budou, tím jednodušeji a rychleji šlehačku vytvoříte. Aby byly kovy i mísa opravdu chladné, nebojte se je na chvíli uložit do mrazáku. Před šleháním ale nezapomeňte jak nádobu tak metly utřít, aby nebyly mokré.

 

Jak děláte šlehačku nejraději vy? Šleháte nebo vás to nebaví a ulehčujete si práci šlehačkou ve spreji z obchodu?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář
majda1111 16.3. 12:14
0
Tuhle šlehačku již znám 45 let,kdy mi ji dělala na svatebni den,výborná domácí věhlasná kuchařka.1/2 l mléka se uvaří a do tohoto horkého mléka se nakrájí 100% tuk a rozmixuje se.Pak se přidá 100gr.másla a 1 žloutek, úplně stačí a znovu se rozmixuje.A pak se teprve dá vychladit do lednice,nejlépe přes noc.Na druhý den se teprve vyšlehá šlehačem.Vždy se mi podařila,jen se musi dát pozor,aby se šleháním znovu neudělalo máslo.A navíc je hodně tučná.
majda1111 16.3. 12:42
0
A ještě dodatek,že by byla levná,tak to těžko,když máslo stojí to levnější 29kč,1/2 l mléka 7 až 8 kč a to polotučné,jinak je to ještě dražší,vejce za 3,50kč a ceres% stojí kolem 44kč.Suma sumárum to dělá asi 55 až 6okč za asi 1 litr domácí šlehačky.Pokud dáte plnotučné mléko a jihočeské máslo,vyjde to ještě draž.
majda1111 16.3. 12:52
0
Dnes už si ji nedělám,protože jak už jsem psala je opravdu hodně tučná a jsem již starší osoba.Mám ale ráda a je výborná šlehačka v prášku.Je velmi lehká,není tučná a dájí se sní dělat jak poháry,dorty,zákusky.