JAK SPRÁVNĚ připravovat těstoviny

Návod jak na těstoviny
Návod jak na těstoviny

Základní rady a triky pro úplné začátečníky!

 Možná si myslíte, že není nic jednoduššího než dát něco do vody, přivést ji k varu, po chvíli ochutnat a potom to sníst. Ale s těstovinami to není tak jednoduché. Rozhodně ne v případě, že si chcete připravit exkluzivní pokrm a těstoviny neznehodnotit.

 

Základem je číst

 

Záleží hlavně na tom, jaké těstoviny připravujete. Každý balíček obsahuje jiný druh, s jiným složením – obsahem mouky, vajec a dalších ingrediencí. Proto si vždy přečtěte rady vzadu na obalu těstovin. Ano, je to trochu otrava, písmenka jsou malá, ale jakmile si to jednou přečtete a zapomenete, už nikdy se do dešifrace nebudete muset pouštět.


S NAŠÍM NÁVODEM SI ZVLÁDNETE PŘIPRAVIT I DOMÁCÍ TĚSTOVINY!

 

Pokud vezmeme klasické špagety, ideální úprava označovaná italským termínem Al dente (na zkus nebo na zub), který znamená úpravu vámi zvolených těstovin do formy, která se pohybuje mezi ne příliš měkkou, ale ani tvrdou strukturou, trvá osm minut. Profíci si většinou přečtou doporučenou dobu vaření na obalu, ale v reálu ji o dvě minuty zkrátí. Pokud je doporučeno osm minut vaření, odstavte hrnec z plamene už po šesti minutách. Těstoviny v hrnci a horké vodě ještě pomalu dojdou.

 

 

Co dělat, aby se nelepily

 

Některé těstoviny mají tendence se lepit a nemusí to znamenat, že jsou nekvalitní. Potřebují pouze speciální péči. A ta je velmi jednoduchá. Zatímco budete přivádět vodu k varu, kápněte do ní trochu olivové oleje. Zabrání slepení těstovin.

 

Základní rady odborníků

 

Nikdy nedávejte těstoviny do vody, která se ještě nevaří. Energii ušetříte, pokud hrnec přiklopíte pokličkou, voda rychleji dosáhne varu. Pomoci si také můžete uvařením vody ve varné konvici, kterou následně nalijte do hrnce, který postavte na plamen a dejte do něj dva centimetry vody, která se bude brzy vařit, po zalití vodou z konvic bude voda stále dosahovat varu a vy okamžitě můžete těstoviny vložit do vody. Vodu osolte ihned poté, co do ní těstoviny přidáte a promíchejte. Pro pikantní chuť přilijte i trochu chilli oleje. Tento odstavec berte s rezervou, pojednává o základních postupech pro naprosté začátečníky!

 

 

Náš tip na otevření pytlíku se špagetami: Vezměte zavřené špagety do ruky a přiměřeně s nimi bouchněte o tvrdý povrch. Vršek se otevře a půjdou vám snadno vyndat.

 

TĚSTOVINOVÉ RECEPTY, KTERÉ ZVLÁDNETE RAZ DVA:

Skleněné nudle se zeleninou a masem

Těstoviny s tapenádou z paprik

Špagety s pečeným rajčaty

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář