Jídlem proti RAKOVINĚ

Čokoládou proti stresu i rakovině
Zdroj: Thinkstockphotos Čokoládou proti stresu i rakovině

Známe potraviny, které snižují riziko rakovinných nádorů.

Předcházet nemocem se vyplatí a měli bychom to dělat. Žijeme v době, kdy jsme vystaveni škodlivým vlivům ze všech stran. Výběr jídla a potravin by měl být proto důkladný.

 

Zelený čaj

 

Zelený čaj obsahuje látky, které pomáhají zastavovat poškozování buněk. Regeneruje nás zevnitř. Dokáže zklidni rozbouřený žaludek nebo okamžitě pomoci s nadýmáním. Jen při přípravě čaje dbejte na to, abyste ho zalili vodou správné teploty. Zelený čaj se totiž nezalévá vroucí vodou, stačí mu teplota okolo 40 stupňů.

 

Rajčata

 

Rajská jablíčka údajně snižují riziko rakoviny až o 40%. Látka lykopen, kterou rajčata obsahují pomáhá při rakovině plic, prsu nebo dělohy. Obsahují také hodně zinku, který je důležitý při tvorbě a správném pracování hormonů.

 

 

V zimě jsou rajčata poněkud dražší, překvapivě vyjdou levněji cherry rajčátka než velká rajčata. Působí blahodárně při zácpě a pomáhají vás postavit na nohy, pokud máte nízký tlak a závratě. Zvyšují hladinu cukru v krvi. Zároveň se ale doporučují diabetikům. Rajčata nemusíte jen pít, ale používat i jako pleťovou masku.


NEJZDRAVĚJŠÍ POTRAVINY SVĚTA 1. ČÁST

NEJZDRAVĚJŠÍ POTRAVINY SVĚTA 2. ČÁST

 

Víno

 

Je to odvěká pravda, že víno je pro lidi zdravé. Doporučuje se pít dvě deci červeného každý den, ale dbejte na to, abyste pili víno kvalitní. Láhev z obchodu za 70 korun prostě nikdy nemůže být kvalitní, natož zdravá! Víno se pije už od antiky, ale už tenkrát lidé věděli, že se musí ředit vodou. Přemíra alkoholu našemu tělu neprospívá. Víno samotné blahodárně působí na naší imunitu, srdce a cévy, ale alkohol může způsobovat cirhózu jater! Ještě si dejte pozor na to, abyste nepili víno těsně před spaním. Usnete sice rychle a bez problémů, ale nahromadí se ve vás velké množství energie, se kterým si tělo neumí úplně jednoduše poradit a vaše srdce je příliš namáháno.

 

 

Čokoláda

 

Není to klišé ani blud, že čokoláda zlepšuje náladu. Skutečně působí proti stresu, a to téměř okamžitě. Kvalitní čokoláda má také příznivý vliv na trávicí trakt a pokud potřebujete rychle doplnit energii, sáhněte po tabulce čokolády. Ne nadarmo se dětem na lyžařských zájezdech tvrdí, že mají mít tabulku čokolády v kapse pro případ, že je zasype lavina.

 

Na DOMA.CZ se dozvíte, jak je prevence proti rakovině důležitá

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář