NEDĚLNÍ KLASIKA: Jak na dokonalé bramboráky

Steak s bramborákem a redukcí z hříbků
Zdroj: Thinkstockphotos Steak s bramborákem a redukcí z hříbků

Na přípravu bramboráku se můžete vrhnout s celou rodinou. Děti brambory oloupou, manžel nastrouhá a vy už je použe zamícháte...

 Bramborák je vedle knedla-vepřa-zela klasikou naší národní kuchyně. V každém koutě republiky se dělá trochu jinak, my vycházíme z receptu ze severních Čech, přes které se tato dobrota rozšířila do zbytku země. Při jeho přípravě je potřeba mít krátké nehty a dostatek trpělivosti. Pak už jde všechno samo.

 

 

Volba brambor

 

Brambor jsou na bramboráku skutečně to nejdůležitější. Pokud budete mít v obchodě na výběr, rozhodně sáhněte po bramborách typu "C", bramborák je z nich nejlepší a těsto drží pohromadě. Brambory chtě nechte budete muset oloupat a nastrouhat. Pokud toto zvládnete, nic horšího už vás během života s bramborami nečeká. Brambory strouhejte na nejjemnějším struhadle - opět kvůli textuře těsta.

 

INSPIRACE - RECEPTY Z BRAMBOR: 

Bramborák - rodeo

Masová směs v bramboráku

Kuřecí směs v bramboráku

Zdravý bramborák na plechu se syrečky

 

Ochucení je zásadní

 

Když máte nastrouhané všechny brambory v míse, přichází řada na koření. Bramborák by nebyl bramborákem, pokud byste do něj nedali majoránku. Čerstvá je samozřejmě nejlepší, ale pokud ji nemáte, ta z sušená z pytlíku bohatě postačí. Pokud jste použili kilo brambor, použijte celý pytlík o majoránky o běžné velikosti, protože bramborová placka musí vonět. Dalším důležitým kořením je kmín, ale s tím už opatrně, jeho použití ve velké míře by mohlo dát bramborám hořkou chuť.

 

Něco navíc

 

Pokud máte rádi ostrou chuť pokrmů, nebojte se do bramboráku přisypat i trochu sušeného čili. Těsto samozřejmě ochutnávejte, aby jste to s pálivostí nepřepískli. Bramborák nemusí sloužit pouze jako příloha, ale i jako samostatné plnohodnotné jídlo. Přidejte do těsta uzené maso a dodáte mu nový rozměr. Nabízí se použití anglické slaniny, ale s tou opatrně, bramborák potom při smažení nebezpečně prská.

 

 

Na úplný konec

 

Těsto musí držet pohromadě, k tomu vám dopomohou vejce a mouka, které do těsta důkladně zapracujete. Vejce většinou stačí dvě, když jsou velká. Jestli vám všechno drží tak jak má, zjistíte až když bramborák dáte na pánev s rozpáleným olejem. Pokud se těsto na pánvi rozpadne, přidejte vejce i mouku.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář