Tipy na štrúdl jako od babičky!

Štrúdl
Zdroj: Thinkstockphotos Štrúdl

Máte už první letošní jablka? Je čas se jich chopit a vykouzlit z nich dobrotu, kterou mají všichni rádi.

Receptů na dokonalý domácí štrúdl existuje hodně! Každý má určitě nějaký rodinný klenot, kdybyste ho náhodou ale nevlastnili, tak vám nabízíme naše rady a tipy. Snad vám štrúdl bude chutnat.

 

Volba jablek

 

Nejdůležitější jsou na štrúdlu samozřejmě jablka! Jablka do štrúdlu nemusí být extra hezká, ani nezáleží na barvě. Jde jen o to, jakou chuť preferujete. U jablek většinou můžete volit mezi chutí sladkou a kyselou. Sladší bývají zpravidla ta červená nebo jablíčka z našich zahrádek.

 

 

Rozhodně ale jablka musíte oloupat, štrúdl by v opačném případě byl nestravitelný, Slupky by vám mohly uvíznout v krku. To, jak s jablky ale naložíte, je opět na vás. Do těsta můžete zamotat jak jablka krájená na kostičky, na plátky nebo zcela jemná, nastrouhaná.

 

Těsto – osudová volba

 

Jsou dva typy štrúdlů, jeden z listového a druhý z těsta běžného. Ten z listového těsta budete mít hotový raz dva, protože ho seženete v každém obchodě v dobré kvalitě, tak co byste se s tím patlali doma. To druhé těsto, jehož postup vám zde naznačíme, rozhodně v obchodě nekoupíte a jeho výsledná chuť po upečení je k nezaplacení! Nejdříve si prosejte hladkou mouku (300 g) skrze velmi jemné síto, aby bylo těsto nadýchané. Přidejte špetku soli, ale opravdu jen špetku!

 

 

Do mísy s moukou rozklepněte jedno vejce a řádně vše promíchejte s 50 gramy tuku na pečení. Nejprve začněte vařečkou, ale pak směle vše vezměte do svých rukou. Kdykoliv se na vás těsto bude lepit, namočte si ruce trochu vodou. A nás malý tip na závěr: Pokud chcete, aby šlo těsto snáze vyválet, kápněte do něj lžíci octa, půjde to pak samo. Těsto by se nemělo lepit ani trhat a nemělo by být tlustší než pět milimetrů.

 

RECEPTY NA PĚT SKVĚLÝCH ŠTRÚDLŮ:

Plzeňský štrúdl

Slavnostní štrúdl

Štrúdl s hruškami

Kaki štrúdl

 

Až ho dokonale rozválíte, přidejte do něj jablka. Sladkosti a vůně docílíte mixem vanilkového a skořicového cukru, kterým jablka posypejte. Potom štrúdl zaviňte. Aby byl po upečení hezky křupavý, lesklý a zlatý, potřete ho zlehounka mlékem.

 

 

Na závěr nezapomeňte štrúdl posypat moučkovým nebo skořicovým cukrem!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář