nová fakta: PO PIVU NEPŘIBERETE ANI KILO!

Chutnají jako tenkrát
Zdroj: oficiální zdroj Chutnají jako tenkrát

Tento typicky český nápoj obsahuje hodně vitamínu! Samotné pivo má kalorií "málo".

Je to dobrá zpráva pro všechny, kdo ten zlatavý mok milují. Odborníci tvrdí, že z piva se nepřibírá. Takzvané pivní břicho prý vzniká pouze z kalorických pochoutek, které si pijáci piva ke svému oblíbenému nápoji rádi dopřávají.

 

 

 

Pivo neobsahuje tuky ani cholesterol, má vysoký obsah draslíku, hořčíku, fosforu, mnoho stopových prvků a relativně málo sodíku. Chmelový mok je také navíc zdrojem vitaminů, převážně skupiny B - obsahuje niacin, kyselinu pantotenovou, pyridoxin, riboflavin, kyselinu listovou a menší množství tiaminu a biotinu.


SKVĚLÉ PIVNÍ RECEPTY NA POKLIČKA.CZ

Guláš na černém pivě

Buřty na pivě

Houby na pivu

 

Poměr vápníku a hořčíku v tomto nápoji působí i proti vzniku žlučových a močových kamenů. Podmínkou příznivého vlivu piva na člověka je však mírná konzumace tohoto nápoje. Pivo obsahuje hořké chmelové látky, které organizmus uklidňují a podporují vylučování žluče, což působí příznivě na trávení.

 

 

Pivo však povzbuzuje chuť k jídlu. Po pivu samotném se tedy nepřibírá, ale může působit vyšší příjem jídla. Z hlediska energetického obsahu má pivo 1500 až 1800 kilojoulů na litr, což je méně, než je například v jablečném džusu. Podle výzkumů je riziko nadváhy u mírných pijáků piva nižší, než u abstinentů nebo silných pijáků.

 

 

 

Pivo je v podstatě nápojem, který poskytuje "rychlé kalorie" a je vhodné k doplnění energie po tělesné námaze, například po sportovním výkonu. Pivo umožňuje účinnou látkovou výměnu. Je lehce stravitelné.

 

 

Takže pokud si občas dáte pivo, ale vyhnete se kalorickým pochoutkám, vaší váze ani nastavenému hubnoucímu režimu neuškodíte.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář