Poznejte tajemství pepře!

základní druhy pepře
Zdroj: Thinkstockphotos základní druhy pepře

Pepře mají čarotvorné barvy i chutě, objevte je s námi!

Při vaření a v receptech se setkáme s nejrůznějšími pepři. Jejich konkrétní užití má své opodstatnění. Pojďte se s námi podívat na pepře zblízka. Existuje nespočet druhů pepřů, hodně přes tisíc, ale používáme jich jenom šest.

 

 

Kayenský pepř

 

Možná vás už několikrát v receptu a potřebných surovinách zarazil kayenský pepř, který jste posléze zuřivě hledali v regálech, ale kde nic, tu nic. Pokud jste ho totiž hledali mezi pepři, bylo to hledání marné. Jedná se totiž o chilli papričku. Klasickou, malou, červenou a pálivou. Má příznivé účinky na zažívání, a pokud běžný černý pepř dráždí vás žaludek, tak by se kayenský pepř mohl stát jeho náhradou, protože je k žaludečním stěnám šetrnější. Ale všeho vždy s mírou! A kde chilli papričku použít? Tam, kde budete chtít, a také tam, kde chcete dosáhnout určité pálivosti. Nejvíce se hodí do maďarských gulášů nebo třeba do cibulačky a dýňové polévky.

 

Růžový pepř, co není pepř

 

Růžový pepř v přírodě hledejte ve Střední Americe, nejvíce ho najdete v Peru. Vyskytuje se na 20 metrů vysokých stromech s názvem Perul. Tento strom se rozšířil z původních peruánských And.

 


Ve skutečnosti se nejedná o pepř, ale protože svým tvarem pepř připomíná, dostal toto přízvisko. Dávejte si ale na tuto bobuli pozor, pokud ho v pokrmu použijete příliš, může mít toxické účinky! Zcela jedovatý je pro slepice a citlivé jsou na něj i malé děti.


V kuchyni se nejvíce hodí jako ozdoba do salátů, díky své nezvyklé barvě, chuťově se hodí k lososovitým a jiným rybám nebo k třeba k drůbežímu masu.

 

Zelený pepř - mládě z jihovýchodní Asie

 

Jinak řečený – pepř labužníků. V našich obchodech je snadno dostupný. Prodává se buď sušený, nebo v kyselém či slaném nálevu.

 

PRVNÍ VÁRKA SKVĚLÝCH RECEPTŮ, KDE HRAJE HLAVNÍ ROLI PEPŘ:

Krůtí steak na růžovém pepři

Pepřová omáčka

 

Zelený pepř se hodí k masům, skvělý je také při tvorbě smetanových nebo sýrových omáček. Naložený zelený pepř můžete v pohodě kousat, aniž byste si vylomili zub, není ani moc pálivý. Nekupujte zeleného pepře nikdy moc, nevydrží tolik, co černý, protože je rychle usušený. Pokud vyndáváte pepř z nálevu, vždy to dělejte něčím čistým, protože jinak se do něj zanesou cizí tělesa a pepř se zkazí.


Zelený pepř je stejný jako černý pepř, ze stejné rostliny, akorát je dříve sklizený. Nejčastěji se pěstuje v Asii – v Indii, na Sumatře, Jávě či v Thajsku.

 

Bílý pepř jemný jako vánek

 

Bílý pepř je jako stvořený pro ty, kdo si pepř nedokáží odepřít, ale ten černý je na ně moc silný nebo dráždí žaludek. Bílý pepř je mnohem jemnější než černý, i když se opět jedná o stejnou rostlinu jako u pepře zeleného a černého. Bílý pepř je totiž sklízen až poté, co dosáhne své maximální zralosti, kdy se dá svrchní červená slupka snadno odstranit a zbyde jen bílé suché zrno.


DALŠÍ SKVĚLÉ RECEPTY S PEPŘEM:

Pečená štika s pepřovou omáčkou

Jahody s medovým pepřem


Hodí se na steaky a ryby – zkrátka všude, kde nechcete zabít pepřem chuť všeho ostatního.

 

 

Černý pepř – černá je klasika

 

Tento druh pepře známe všichni. Jedná se o nejčastěji dostupný druh pepře ve všech jídelnách v České republice. Tento pepř se sklízí ještě nedozrálý. Aby nezůstal zelený, projde procesem zvaným fermentace- zjednodušeně řečeno – proměnou za účasti fyzikálních a chemických procesů. Jeho chuť je skvělá, ale může být i ostřejší, zvláště pokud vám ujede ruka a používáte drcený prefabrikát.

 

Sečuánský pepř – dar Bohů

 

Jedná se o jedno z nejstarších koření používaných ve starověké Číně a Japonsku.
Tento pepř můžete najít též pod označením Agara. Roste na malých keřích a s opravdovým černým pepřem nemá mnoho společného.
Hodí se nejvíce do čínských a jiných orientálních pokrmů. V Japonsku se též používá jako koření do zeleného čaje. Před použitím ale sečuánský pepř potřebuje opražit, jen tak dostanete ven jeho výraznou chuť.

 

 

Dlouhý pepř nebo také Pepe Lungo

 

Tento pepř seženete v lahůdkářstvích nebo jiných obchodech s kvalitními potravinami. Své největší užití nachází v kuchyni států severní Afriky jako je Maroko nebo Alžír. Jeho výrazná ostrá a trochu nasládlá chuť se nejlépe snoubí s chutí koriandru nebo se zvláštním kardamomem. Ochutnejte ho a vymyslete si vlastní kombinace chutí.

 

 

Pokud se nemůžete rozhodnout, který pepř chcete, kupte si klasickou směs pepřů, kde najdete všechny chutě i barvičky. Nasypte je do mlýnku a užijte si naplno jejich chuť.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář