Souboj tří největších FASTFOODŮ

Které zařízení s rychlým občerstvením máte nejraději vy?
Zdroj: Nova.cz Které zařízení s rychlým občerstvením máte nejraději vy?

Vydali jsme se do tří největších fastfoodů v Praze, abychom pro vás zjistili, který je nejlepší a jestli v nich vůbec stojí za to utrácet peníze.

McDonald's, KFC a Burger King - všichni je moc dobře známe a alespoň jednou v životě jsme si v některém z nich něco dali. Který z nich je nejlepší?

 

„Mekáč“ nejstarší moderní fastfood

 

Před deseti a více lety byla dětská oslava v McDonaldu mezi balónky snem mnoha dětí. Dnes už míra nadšení opadla, protože se návštěva tohoto stravovacího zařízení stala pro děti z velkých měst téměř rutinou. Starší generace v dětství škudlily každou korunu, aby si mohly koupit po škole zmrzlinu s polevou, dnes děti utíkají pro „číze“ (houska se sýrem) za dvacku. A zde je první kámen úrazu. Zatímco ještě nedávno byly některé produkty nabízeny za sympatickou dvaceti korunu, dnes si tyto řetězce mohou nastavit cenu podle svého uvážení. Pokud je ve městě McDonaldů více, můžete být překvapeni rozdílnými cenami v řádu až desítek korun!

 

Co se jídla týče, nabídka je celkem pestrá. Burgery prodávají poctivé, většinou s velkým kusem masa. Hranolky mají křupavé, ale bohužel, brigádníkům často ujede ruka se solí. Za zvláštní pozornost stojí občasná nabídka netypických housek, které jsou navrchu posypané slaninou, místo sezamem. Jediné, co je na té house dobré, jsou právě ty miniaturní kostičky slaniny. Houska sama o sobě se zdá být celkem nestravitelnou hmotou, která nehezky vypadá a ještě hůře chutná. Saláty jsou standardní, oceňujeme však skvělé zálivky a dipy (omáčky). Díky skvělým dipům McDonald předčil i KFC, když po jejich vzoru začal vyrábět obdobu Twisteru: McWrap.

 

McDonald si zaslouží pochvalu určitě za to, že je na každém rohu, připravený nás okamžitě zasytit kdykoliv máme hlad. Největší pochvalu mu ale udělujeme za jeho báječné zmrzliny a ucházející snídaně! Ocenění hodný je také fakt, že McDonald často nabízí slevy, za které pořídíte dvě menu za cenu jednoho.

 

 

Náš tip: Pokud chcete dostat tolik nápoje, kolik si zaplatíte, poproste obsluhu, aby vám do kelímku nedávala led.

 

KFC kuře na kentucký způsob

 

KFC mělo dobře nakročeno, lidé ho milovali a dokonce na chvíli zapomněli i na McDonald. Nadšení ale brzy opadlo. Těžko říci proč, nám se zdá, že od počátku působení KFC na našem trhu se porce masa zmenšily, ale ceny jsou stále vysoké. Podle zástupců KFC na českém trhu údajně k žádnému zmenšení nedošlo...

 

KFC se soustředí na kuřata, nabízí i burgery nebo saláty. Menu jsou menší než v jejich konkurenci, takže nás návštěva tohoto zařízení vyjde na více peněz. Kuřata ale zvládají na jedničku a tajemnou recepturu nikdo nedokáže napodobit. Jejich další slabinou jsou hranolky, které nebývají křupavé, často jsou nadmírou soli rozmočené a gumové. V poslední době přišli s novinkou „neodolatelných“ hranolek, které jsou výrazně tlustší než ty předešlé. Na jejich chuti a konzistenci to ale nic nezměnilo. Instantní kaši s omáčkou, kterou si můžete dát místo hranolků ale zvládají na jedničku! Příchuť omáčky je kuřecí, nám ale připomíná spíše houby.
Co se nápojů týká, při posezení v restauraci si můžete koupit kelímek a pít co hrdlo ráčí, čepujete si totiž sami. Jednu nevýhodu to ale má. Občas se v KFC vyskytují bezdomovci, kteří si s kelímkem z koše chodí pro pití. Obsluha je obvykle okamžitě vyprovodí ven.


PŘIPRAVTE SI HAMBURGER DOMA, PODLE NAŠEHO VIDEA NA POKLIČKA.CZ

 

Stejně jako u konkurence, připravují v KFC saláty, na těch se nic zkazit nedá, ale jejich cena je přemrštěná, vzhledem k tomu, že se jedná převážně o hlávkový salát.

 

V KFC se občas zaměří na určitou zemi, jejíž kuchyní se inspirují. Svým menu potom propůjčují nový háv. Náš dojem je ale takový, že lépe chutnají menu klasická, bez příkras.
KFC jednoznačně vede v nabídce hraček pro děti, které jsou jednoduše hezčí a roztomilejší než u jejich konkurence. Nejvíce chválíme za kaši a skvělou kukuřici.

 

Burger King – úplná novinka

 

Burger King je o chlup dražší. Zakládá si ale na tom, že zákazníkům předkládá opravdu velké porce. Málokterá žena nebo dívka celou porci sní. A tak se tato restaurace stala doménou hlavně mužů. Velké nemají jen burgery v hlavní nabídce, ale také housky ve snídaňové nabídce. Dále nabízejí širokou škálu dobrot, které si můžete objednat k jídlu navíc! Mezi stálicemi jsou cibulové kroužky, křidýlka nebo nugetky chilli sýrem.


RECEPTY, KTERÉ VÁS MOHOU ZAJÍMAT:

Klub sendvič

Zdravý sendvič se zeleninou

Sendvič s kuřecím salátem

Ranní sendvič s vejci

 

Bohužel ani zde, nás s houskami nepřekvapili. Jsou stejně nestravitelné jako v ostatních fastfoodech. Hlavními slabinami jsou vysoké ceny a příliš obyčejná, často mdlá nebo moc hořká káva.

 

Největší pochvalu si Burger King zaslouží za sýrové nugetky s jalapeňo pálivou papričkou a za široký výběr burgerů, kde si vybere téměř každý. Jejich specialitou je ale hlavně fakt, že si za příplatek můžete nechat dát do burgeru co budete chtít!

 

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář