Sushi My Way - moderní variace na japonskou klasiku

Sushi
Zdroj: oficiální zdroj Sushi

Zkušený kuchařský tým z Café Buddha jako první v Praze přišel s novými formami a variantami oblíbeného japonského jídla. Sushi My Way představuje řadu netradičních chuťových kombinací a moderní zpracování sushi, mezi které patří i smažení celé suši rolky v tempurovém těstíčku, ve výsledku přinášejí nezapomenutelný gurmánský zážitek.

Originální recepty jsou založené na harmonickém párování prvotřídních surovin a domácích dresinků, jako jsou goma sezamový dresink, togarashi dresink sedmi chutí, teriyaki nebo unagi s příchutí BBQ úhoře.


„Podle našich zkušeností Češi sushi často vnímali jen jako rýži a syrovou rybu v mořské řase a řada z nich mu pořád nemohla přijít na chuť,“ vysvětluje Štěpán Návrat, majitel Café Buddha a odborník na japonskou a thajskou kuchyni. Díky úsilí týmu thajských a indonéských kuchařů pod vedením mistra Ketuta se to nyní daří.

 

 

K aktuálním hitům v menu Café Buddha patří rolky Spider Softshell Crab (sushi s měkkoschránkovým krabem v tempuře, wassabi majonézou, čínskou cibulkou a kaviárem tobiko, vše doplněno jemně sladkou chutí omáčky teriyaki), Dragon Roll (rolka s BBQ úhořem, avokádem, křepelčí majonézou a okurkou, unagi dresink) nebo Pink Lady (sushi s krevetovou tempurou, okurkou, potřené krabím krémem a doplněné pikantním chilli dresinkem a omáčkou unagi).

 

 

Mimořádné kvality Café Buddha, které v Praze najdete v Balbínově 19 a na Národní 33, stvrzuje certifikát Thai Select Premium. Prestižní ocenění, které je udělováno thajským Ministerstvem obchodu vynikajícím thajským restauracím po celém světě, je zároveň tím nejlepším doporučením a zárukou, že v Café Buddha ochutnáte autentickou thajskou kuchyni. Za prvotřídní jídlo, vynikající služby, stylové dekorace a typickou atmosféru Café Buddha získal nejvyšší počet pěti hvězdiček. Majitel Café Buddha Štěpán Návrat pečeť Thai Select oficiálně převzal, společně se zástupci 30 top restaurací z 16 zemí světa během červnového veletrhu THAIFEX-World of Food Asia 2014.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář