VALENTÝNSKÉ MENU: Nebojte se vařit!

Láska prochází žaludkem
Zdroj: Thinkstockphotos Láska prochází žaludkem

Valentýn je svátek všech zamilovaných, tak se nezdráhejte své blízké potěšit nebo jim projevit náklanost - třeba JÍDLEM.

Luxusní ztracená vejce k snídani

 

Začnete ráno něčím prostým, ale přesto neobvyklým. Ztracená vejce určitě neděláte každý den, přitom na tom nic není a výsledek stojí za to! Přidejte trochu uzeného lososa a pomazánku udělejte z avokáda. Takhle vypadá snídaně, na kterou se nezapomíná.

OPEČENÝ CHLÉB S LOSOSEM A ZTRACENÝM VEJCEM

 

 

Svačinka zamilovaných generálů

 

Během dne na sebe také myslete zobejte dobroty. Pokud chipsy, tak jedině domácí, zobat ale můžete i sladké, Roztavte si v kastrůlku čokoládu a namáčejte do ní různé kousky ovoce. Pokud nemáte čas během dne, není nic lepšího, než se s chipsy usadit u televize u oblíbeného filmu. Když si navíc k ovoci máčeném v čokoládě dáte šampaňské, budete si pochutnávat na tzv. svačince generálů (termín z francouzštiny, který se vzal neznámo kde), ale hezky to zní.

JAHODY MÁČENÉ V ČOKOLÁDĚ

NÁVOD PRO MUŽE: JAK NA CHIPSY

 

Oběd šampiónů

 

Zamilovaný oběd v tento den by měl být šťavnatý a vášnivý stejně jako váš vztah. Proto pro vás máme recept na lahodná kachní prsa, které hravě zvládnete a navíc budou na stole vypadat, že je vařil opravdový mistr.

KACHNÍ PRSA S BRUSINKOVOU OMÁČKOU

 

 

 

Po zbytek dne a noci…

 

…pouze dezerty! Snězte jich tolik, kolik jste si jich během roku upřeli, protože sladké zvedá náladu, ale také sexuální apetit. Vyrábějte tiramisu nebo pečte rychlé řezy. Záleží na vás. Důležité je, aby vám chutnalo, protože láska, jak je známo, prochází žaludkem.

TVAROHOVÝ DORT

LUXUSNÍ OVOCNÉ ŘEZY

ŽLOUTKOVÉ ŘEZY

 

Náš tip: Rozmazlete svého valentýna sladkým potěšením: Recept na čokoládový fondant


A jestli patříte mezi ty, kteří Valentýna neslaví, můžete si zkrátka udělat pouze labužnický den.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář